Nie będzie nowej siedziby PGZ w Radomiu
Przypomnijmy: budowę siedziby dla "Pegaza" zapowiadano od dawna. Spółka miała w całości przenieść się do Radomia, do nowego obiektu, który miał stanąć u zbiegu ulic Warszawskiej i Witosa. W tym samym miejscu PGZ planował uruchomić Centrum Usług Biznesowych i Centrum Wystawiennicze.
Inwestycję zapowiadał we wrześniu 2017 roku ówczesny minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, wskazując miejsce" (...) u zbiegu Warszawskiej i Witosa, gdzie powstanie nowy gmach PGZ i gdzie będzie sala wystawiennicza i to właśnie centrum biznesowe. Pozwoli to na i rozwój miasta i wzrost zatrudnienia o kilkaset osób". Pracę miało znaleźć około 300 osób.
O budowę siedziby PGZ zapytał w interpelacji poselskiej poseł Platformy Obywatelskiej Konrad Frysztak. Odpowiedział mu Maciej Małecki, sekretarz w MAP. "(...) Obecna siedziba Spółki w Radomiu w pełni z zaspokaja potrzeby lokalowe PGZ S.A. Umowa obowiązuje do 2021 r. W opinii PGZ S.A. ewentualne decyzje w tym zakresie będą podejmowane w oparciu o przesłanki biznesowe" - napisał wiceminister.
Minister Małecki, powołując się na informacje uzyskane z PGZ informuje też, że spółka rzeczywiście "podpisała listy intencyjne z podmiotami posiadającymi odpowiednie nieruchomości, które jednak nie mają charakteru wiążącego dla stron".
W sprawie planów dotyczących siedziby Centrum Usług Biznesowych, resort aktywów państwowych przypomina, że zostało ono w 2019 roku połączone ze spółką i obecnie jest częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Nie będzie też w Radomiu budowane Centrum Wystawiennicze, ponieważ "w planach inwestycyjnych PGZ S.A. nie jest zakładane taka inwestycja, z uwagi na inne priorytety Spółki" - wyjaśnia resort.
Na pytanie posła Frysztaka odnośnie ewentualnej zmiany struktury zatrudnienia PGZ to - pisze wiceminister Małecki - "zgodnie ze stanowiskiem Spółki,zamierzenia kadrowo-organizacyjne PGZ S.A. stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa".
bdb