Weekend w Amfiteatrze. Na widelcu Małgorzata Potocka, „Wkręć się w sztukę” z Fridą Kahlo i Gustawem Klimtem
MOK Amfiteatr zaprasza w piątek (16 grudnia o godz. 18) po raz trzeci na kulturalny talk-show „Na widelcu z Anną Popek”, a w niedzielę (18 grudnia o godz.18) na spotkanie w ramach cyklu „Wkręć się w sztukę. Gościem telewizyjnej prezenterki będzie Małgorzata Potocka, a niedzielny wieczór zostanie poświęcony Fridzie Kahlo i Gustawowi Klimtowi.
Grudniowym gościem Anny Popek będzie dziewczyna z dobrego domu, anarchistka od urodzenia, przewrotna Kinga z bijącego rekordy popularności serialu Netflix „Gang zielonej rękawiczki", aktorka, reżyserka, producentka filmowa, fotografka, dyrektorka – Małgorzata Potocka.
Małgorzata Potocka – stypendystka Film Workshop Millenium w Nowym Jorku oraz wykładowczyni na kilku uczelniach w USA. Wystąpiła m.in. w filmach: „Wszystko na sprzedaż", „Szklana kula", „Święto księżyca", „Cyrk odjeżdża". Autorka fotografii, filmów eksperymentalnych, teledysków oraz programów telewizyjnych. Laureatka wielu nagród, m.in. Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego z 1975 roku, II nagrody na Festiwalu Filmów Społecznych w Warszawie (1986), nagrody krytyków na festiwalu filmowym w Monachium (1997). Za zasługi w pracy artystycznej w 1996 otrzymała Złoty Krzyż Zasługi. Od 2019 roku dyrektorka Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.
Spotkanie będzie miało miejsce przy ul. Parkowej 1. Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.
"K " jak Khalo i Klimt
Kolejne spotkanie poświęcone będzie dwojgu artystom. Każdy uczestnik będzie mógł zainspirować się twórczością Fridy Khalo lub Gustawa Klimta, a może... i Fridą i Klimtem równocześnie?
Frida Khalo – meksykańska artystka słynąca z malarskich autoportretów na pograniczu meksykańskiego folkloru i surrealizmu.
Gustaw Klimt – austriacki malarz i grafik, kwintesencja secesyjnego stylu, jego obrazy ociekają złotem i przepychem.
Na spotkaniu w ramach cyklu "Wkręć się w sztukę" uczestnicy poznają sylwetki tych wyjątkowych artystów, zapoznają się z ich twórczością, a także będą tworzyć portrety lub autoportrety. W ich tworzeniu będzie można się inspirować zarówno meksykańskim temperamentem Fridy, jak i elegancją i przepychem Klimta. Wszystkie powstałe prace doskonale sprawdzą się jako dzieło sztuki do zawieszenia w domowej galerii, lub jako prezent dla kogoś bliskiego.
Warsztaty poprowadzi Radek Kowalik – znany jako "Pan od plastyki" – arteterapeuta, fotograf, kulturoznawca, animator kultury, gospodarz Domu Entuzjastów Sztuki, Kultury, Arteterapii.
Organizatorzy zapraszają do siedziby przy ul. Daszyńskiego 5.
Bilety wstępu: 20 zł - pojedynczy, 40 zł – bilet rodzinny (1 dziecko + 1 dorosły). Bilety dostępne na biletyna.pl. Wejściówkę można kupić również w dniu wydarzenia w kasie przy Daszyńskiego 5 (płatność tylko gotówką).