Wybuch gazu w domu w Jedlance. Poparzona kobieta w szpitalu, dzieci zdrowe
20 grudnia 2018
Wybuch gazu z butli zasilającej kuchenkę w domu w Jedlance kolo Radomia. Kobieta z oparzeniami została odwieziona do szpitala, a dwójce jej dzieci nic się nie stało.
.
Zgłoszenie o wybuchu gazu w domu w Jedlance radomscy strażacy otrzymali przed godz. 13. Na miejsce pojechało pięć wozów bojowych, w tym specjalistyczne. Jak informuje dyżurny PSP w Radomiu okazało się, że wybuchł gaz prawdopodobnie zgromadzony w szafce kuchennej wokół 11-kilogramowej butli. Prawdopodobne jest, że w przewodzie łączącym butlę z kuchenką była nieszczelność. Gaz ulatniał się powoli aż doszło do eksplozji przy włączeniu palnika kuchenki.
Wybuch nie był duży, ale właścicielka domu, kobieta w wieku około 25-30 lat, została poparzona w twarz, ramiona i uda. Została przewieziona do szpitala. W domu pod jej opieką przebywała jeszcze dwójka malutkich dzieci. Przebadał je lekarz pogotowia i uznał, że nic im się nie stało. Wybuch nie naruszył konstrukcji budynku.
k.woj.